Phaedra Hoste blijft in de rekken
Foto: VRT
De rechtbank ziet geen redenen om het weekblad Story uit de rekken te halen. Model en mediafiguur Phaedra Hoste had dat geëist. Story zou in de editie van vorige week leugens en roddels verspreiden over haar liefdesleven met Glenn Janssens.
Story kopte op de voorpagina: Glenn Janssens papt weer aan met Phaedra. Janssens is de ex-man van VT4-gezicht Ilse De Meulemeester en directeur van het verkeerssignalisatiebedrijf Group Janssens. Phaedra Hoste en Glenn Janssens werden samen gespot tijdens de opening van een Maserati-garage in Gent. Volgens getuigen waren ze niet van elkaar weg te slaan en reden ze samen weg.
Voor Story was een mogelijke liefdesverhouding tussen Hoste en Janssens voldoende voor een artikel van vijf pagina’s. Volgens het weekblad zouden de twee al een verhouding gehad hebben toen Janssens nog samen was met Ilse De Meulemeester. Hoste en De Meulemeester zouden sindsdien aartsrivalen zijn.
Reputatieschade
Phaedra Hoste vindt dat Story haar reputatie schaadt met spectaculaire, leugenachtige titels over haar liefdesleven op de cover. Het zijn volgens haar advocaat Verstraeten commerciële trucs om meer exemplaren te verkopen. Verstraeten: ‘Persvrijheid moet er zijn, maar men mag niemand schofferen of beledigen.’
Volgens Frederik De Swaef, hoofdredacteur van Story, was er geen probleem. De Swaef: ‘Het artikel is een bundeling van informatie over een verloop van tijd, informatie die Phaedra op bepaalde ogenblikken zelf aangeleverd heeft. Ze heeft haar interview nagelezen en de wijzigingen die ze wilde, zijn ook aangebracht.’
De Swaef vervolgde zijn betoog met te zeggen dat het artikel wel relevant was. Hoste was tenslotte de centrale figuur geweest in het programma Wie wordt de man van Phaedra. Het tv-programma wakkerde de interesse voor haar liefdesleven aan. De Swaef is toevallig ook klant in de bewuste Maserati-garage. ‘Het lijkt wel of ze de aandacht gezocht heeft door daar met Glenn Janssens te verschijnen’, klonk het nog.
Soap
De Brusselse handelsrechter volgde het standpunt van De Swaef, en ging niet in op de eis van Phaedra om Story uit de rekken te halen. De rechter besloot dat Hoste voldoende de kans gekregen had om via de pers haar ongenoegen te uiten over het artikel. De BV kan wel nog een schadevergoeding eisen bij de burgerrechtbank. Het vonnis sprak zich niet uit of Hoste en Janssens nu al dan niet een koppel zijn.
